Internetowy biznes przed sądem. Poszkodowanych ponad tysiąc osób

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-12-05 14:20 | Zmodyfikowano: 2016-12-05 14:23
A|A|A

- Rozumiem i akceptuje warunki umowy - to zdanie klucz w procesie rozpoczętym przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu. Według prokuratury oskarżony miał rozsyłać do przedsiębiorców informacje ze swoją ofertą, jej otwarcie łączyło się z zawarciem umowy. Oskarżony nie przyznaje się do winy, co więcej twierdzi, że to on jest pokrzywdzony, bo nie otrzymał pieniędzy za swoje usługi. Dziś złożył wniosek o przesłuchanie wszystkich pokrzywdzonych. - Taka jest jego linia obrony - aby przesłuchać wszystkich świadków - jego stanowisko przedstawia adwokat Bogdan Palus:

Pokrzywdzonych w całym kraju jest około 1200 osób. Jak mówi prokurator Mariusz Wajda ich wezwanie przed sąd sparaliżowałoby proces. - Będę oponował, bo ten wiosek będzie zmierzał do przedłużenia postępowania. Ja wnioskowałem 17 świadków do przesłuchania - wyjaśnia Mariusz Wajda:

Wezwania do zapłaty wynosiły od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Według prokuratury oskarżony chciał wyłudzić w ten sposób milion złotych. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu 8 lat więzienia. Kolejna rozprawa 9 stycznia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama