Szczypiornistki Metraco Zagłębia awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-10 19:13

Do przerwy pachniało sensacją, bo dolnośląski zespół przegrywał jedną bramką 14:15. Wydarzeniem pierwszej połowy był jednak nie wynik, a kontuzja Małgorzaty Mączki. Rozgrywająca Metraco Zagłębia w siódmej minucie upadła na parkiet i po interwencji służb medycznych została odwieziona do szpitala z podejrzeniem zerwania więzadeł w kolanie.

Po zmianie stron mimo osłabienia lubinianki wróciły już do swojej dyspozycji. "Miedziowe" szybko objęły prowadzenie 16:14, a potem rzuciły sześć bramek bez odpowiedzi i było już praktycznie po meczu.

Jutro, o 16:00 Zagłębie ponownie zagra z Olimpią-Beskid tyle, że tym razem w ramach 17. kolejki Superligi. Lubinianki to trzeci zespół rozgrywek, a rywalki na 12 miejscu zamykają tabelę.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Metraco Zagłębie Lubin 22:31 (15:14)

Olimpia: Sach, Szczurek – Płachta, Leśniak, Choromańska, Luberecka. Dzidek, Ochońska, Pinda, Wielocha, Smbatian. Kostuch, Nosal, Pożoga, Rosińska, Szabo

Bramki dla Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 3, Grzyb 3, Mączka 2, Semeniuk 1, Buklarewicz 9, Wiertelak 1, Ważna, Marić 6, Jochymek 1, Belmas 2, Milojević 2.