Superliga: Szczypiornistki Metraco Zagłębia pokonały liderki!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-20 07:00 | Zmodyfikowano: 2017-02-20 07:00

Mecz od pierwszych akcji układał się po myśli "Miedziowych". Bardzo dobrze w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz. Zawodniczki z pola także były w formie. W 18 minucie Metraco Zagłębie prowadziło 8:4, a do przerwy przewagę udało się jeszcze powiększyć (12:7)

Ekipa gospodarzy po powrocie z szatni nie spuszczała z tonu. Najpierw trafienie z koła zanotowała Jovana Milojević, a chwilę potem Kinga Grzyb udanie zakończyła kontrę i było już 14:7 dla Metraco Zagłębia. To wcale nie był koniec popisów zawodniczek Bożeny Karkut, które aż przez 9 pierwszych minut drugiej połowy nie pozwoliły rywalkom dojść do głosu. Lubinianki prowadziły już 16:7 i było praktycznie po meczu. Jedyne co się zmieniło to przewaga "Miedziowych", która stopniała ostatecznie do trzech bramek.

Dolnośląskie szczypiornistki dzięki wygranej zbliżyły się do mistrzyń Polski na trzy punkty. MKS Selgros przewodzi stawce z 30 "oczkami". Metraco Zagłębie jest trzecie, a drugie miejsce zajmuje Vistal Gdynia z 28 punktami.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 25:22 (12:7)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna 2, Grzyb 6, Semeniuk 2, Buklarewicz 4, Wiertelak 1, Ważna, Marić 8, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević 2.

MKS Selgros: Januchta, Gawlik – Bożović, Rola 1, Kowalska 2, Gęga 4, Matuszczyk 3, Drabik 1, Mihdaliova 4, Nocuń, Skrzyniarz 3, Charzyńska 4, Rosiak, Uzar.