Superliga: Szczypiorniści Zagłębia przegrali mecz na dole tabeli

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-25 21:09

Początek nie zwiastował niekorzystnego wynik. Przez pierwsze siedem minut Zagłębie zdobyło trzy bramki nie tracąc żadnej. Jeszcze po kwadransie ten kapitał udawało się utrzymać - było 8:5. Dopiero w 24 minucie wydarzenia na parkiecie przybrały inny bieg. Pogoń doprowadziła do remisu i do końca pierwszej połowy wyszła na prowadzenie 15:12.

Po przerwie było jeszcze gorzej. "Miedziowi" szybko stracili dwie bramki i przegrywali 12:17. Pięć trafień różnicy obowiązywało jeszcze w 40 minucie. Zagłębie jednak walczył. Trafienia Nikoli Dżono, Arkadiusza Moryto i Łukasza Kużdeby dały nadzieję. Na 13 minut przed końcem było już tylko 21:22. To było jednak wszystko na co było stać lubinian. Jeszcze w 52 minucie po trzynastej bramce Moryto mieli rywali na wyciągnięcie ręki (24:25), ale nie potrafili doprowadzić chociażby do dogrywki.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 30:28 (15:12)

Pogoń: Tatar, Matkowski - Grzegorek, Bruna 3 (1/1), Radosz 1, Karnacewicz, Wąsowski, Krupa 1, Bosy 5, Konitz 10 (3/3), Jurasik, Zaremba 2, Kniaziew 6, Fedeńczak 2

Karne: 4/4

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Bondzior, Przysiek 1, Kużdeba 3, Mrozowicz 4, Pawlaczyk, Szymyślik 2, Czuwara, Wolski, Bartczak, Pietruszko, Moryto 13 (7/8), Dżono 5