Volta ao Alentejo: 27 miejsce Jana Tratnika na trzecim etapie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-24 19:22 | Zmodyfikowano: 2017-02-24 19:22

Kolarze mieli do przejechania 208 kilometrów z Mourão do Mértoli. To najdłuższy etap pięciodniowego wyścigu. Dość niespodziewanie rywalizacja rozegrała się w szybkim tempie.

Ucieczki odbywały się do 70 kilometrów przed metą. To właśnie wtedy została skasowana akcja tworzona przez Daniela Turka (Israel Cycling Academy), Antona Vorobyeva (Gazprom-Rusvelo), Evana Huffmana (Rally Cycling), Domingosa Gonçalvesa (RP-Boavista) i Diego Rubio (Caja Rural-Seguros RGA).

O zwycięstwie dominował sprint pod górę. Najlepszy w tych warunkach okazał się Juan Molano (Manzana Postobon). Kolumbijczyk wyprzedził Brytyjczyka Christophera Lawlessa (Axeon Hagens Berman) i Hiszpana Carlosa Barbero (Movistar), który mimo trzeciego miejsca utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na wysokim, 7 miejscu linię mety minął najlepszy z Polaków, Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction). Najlepszy z biało-czerwonych w klasyfikacji łącznej jest 33.

Na ostatnich metrach przed metą doszło także do kraksy. Zamieszany był w nią Jan Tratnik. Słoweński kolarz CCC Sprandi Polkowice pomimo, że uszkodził w tym zdarzeniu tylne koło zdołał ukończył wyścig i zajął 27 pozycję.