Bajka o śmieciach. We Wrocławiu najmłodsi uczą się, jak segregować odpady (FOTO)

, GN | Utworzono: 2017-02-26 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-02-26 22:00
Bajka o śmieciach. We Wrocławiu najmłodsi uczą się, jak segregować odpady (FOTO) - Fot: wroclaw.pl
Fot: wroclaw.pl

Najważniejsza zmiana dotyczy szkła, którego nie musimy już dzielić na bezbarwne i kolorowe. Częściej odbierane są również odpady zielone i wielkogabarytowe.

- Kolorowa książeczka z obrazkami doskonale to tłumaczy - mówi Anna Bytońska z magistratu i nie ukrywa, że liczy na podwójny efekt nowej publikacji. - Nauczyć dzieci, bo dzieci będą uczyły rodziców. Jeżeli dziecko mówi, że coś powinno trafić do danego pojemnika, ta mama raczej dziecku nie odmówi - wyjaśnia:

 

Wszyscy musimy dbać o naturę,
dlatego zawsze makulaturę
(oby nie brudną, tłustą i lepką)
w kosze z niebieską włóżmy nalepką!

To tylko fragment z nowej książki jaką wydała wrocławska spółka Ekosystem. Tym razem to Jaś i Małgosia mają uczyć nie tylko dzieci, ale również dorosłych o nowych zasadach segregacji śmieci. Anna Bytońska z magistratu tłumaczy, ze publikacja jest bezpłatna, a książki można odbierać w siedzibie Ekosystemu przy ulicy Michalczyka 33.

- Ale książeczki są też dystrybuowanie tradycyjnie w przedszkolach, młodszych klasach szkół podstawowych i na różnych wydarzeniach, ostatnio choćby Dzień Baterii w Humanitarium, czy wydarzeniach związanych ze sprzątaniem świata, sadzeniem drzew - tłumaczy

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe zasady odbierania śmieci od 1 stycznia – będzie bliżej, częściej i wygodniej

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.