Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-03-24 17:36 | Zmodyfikowano: 2017-03-24 17:49

Jakub Zasada zaprasza na "Placki na papierze ● ● ● wystawa plakatów ● giełda". Na wystawie w Firleju prezentowane są prace sześciu artystów (Kaja Depta-Kleśta, Joanna GniadyIwona Jarosz, Zgonowicz, Jacek Rudzki i Jakub Zasada) młodszego pokolenia, którzy z różnych powodów, sięgnęli po motyw płyty winylowej.

Placki na papierze
24 marca - 5 maja
O.D.A. Firlej
ul. Grabiszyńska 56


Wracamy też do Silesia Art Biennale. Z Izoldą Topp, Andrzejem Sajem i Piotrem Jakubem Fereńskim spotkaliśmy się już przy okazji podsumowania tego ciekawego projektu, w którym przyglądano się artystom żyjącym i pracującym na dolnym śląsku. W międzyczasie wydany został album, a teraz czas na podsumowanie i plany na cześć drugą.

Silesia Art Biennale


Muzeum Architektury oglądać można ponad sto pięćdziesiąt prac Józefa Hałasa - malarstwo olejne i akrylowe na płótnie, tusze, akwarele oraz gwasze na papierach - powstałych od lat 50-tych ubiegłego stulecia do 2014 roku. O wystawie "Józef Hałas. Poszukiwania" rozmawiam z kuratorem Bogusławem Deptułą i Magdaleną Mielnicką.

Józef Hałas. Poszukiwania
24 marca - 28 maja
Muzeum Architektury
ul. Bernardyńska 5


A na koniec pierwszy internetowy przewodnik po wrocławskiej architekturze XX i XXI wieku. "Przed/Po Architektura Wrocławia XX.XXI" to miejsce w sieci, w którym po raz pierwszy zebrane zostały ważne, kontrowersyjne, ciekawe, znane i mniej znane budynki i osiedla, które powstały od 1900 roku we Wrocławiu. O wszystkim opowiadają Agata Gabiś, Karolina Jara i Michał Duda z Fundacji Transformator.

www.wroapp.pl


Bądź na bieżąco i zajrzyj na https://www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
http://www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.