Manfedi&Johnson, czyli Strefa Południa w Radiu Wrocław Kultura

Paweł Iwanina,MK | Utworzono: 2017-03-31 20:36 | Zmodyfikowano: 2017-03-31 20:36

Europejski blues poprzez swoją sześćdziesięcioletnią historię przeżył wiele faz. Zaczynało się od kopiowania, poprzez inspiracje, a na współzawodnictwie skończywszy. Mało osób zorientowało się, że Stary Kontynent już dawno pozbył się artystycznych kompleksów w tej muzycznej gałęzi i od lat wyłania zespoły, które w erze bluesa postmodernistycznego, to jest: nieokreślonego żadnym schematem, są zwyczajnie bardziej interesujące. Żyjemy w ciekawych czasach, bez dwóch zdań.

Żeby obronić tezę, trzeba ją nieustannie podawać w wątpliwość i testować, ale zabiegi te można odłożyć na bok, bo wyjątkowość dźwięków wrocławskiego duetu Manfedi&Johnson nie ulega wątpliwości. Piotr Kozub i Mieszko Służewski prezentują światowy poziom muzyczny, a to, że są z Wrocławia, należy postrzegać jako szczęśliwy traf losu.

W najbliższej Strefie Południa zaprezentują swoją debiutancką płytę - "Bright and Brave". Opowiedzą trochę o zmaganiach z nią, zagrają - na żywo, posłuchamy także prapremierowo tego, co jest na niej zgromadzone. A że utrzymana jest tam atmosfera ciepła i przyjemna, taka i też będzie muzyka podczas czterech godzin Strefy Południa. Do usłyszenia!

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.