Kolarze CCC Sprandi Polkowice pojadą w Ślężańskim Mnichu

Bartosz Tomczak, na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 2017-04-05 19:17 | Zmodyfikowano: 2017-04-05 19:17
A|A|A

fot. Gregor Niegowski

Liderem "Pomarańczowych ma być Maciej Paterski, który wygrywał zawody w Sobótce w 2014 i 2015 roku:

-Start przed polskimi kibicami, na krajowych szosach jest zawsze czymś wyjątkowym. Chętnie tu wracamy i za każdym razem dajemy z siebie wszystko, walcząc o wygraną. W tym roku rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie, gdyż polskie ekipy dokonały sporych wzmocnień i kandydatów do zwycięstwa jest bardzo wielu 

Duże szanse na podium ma także Frantisek Sisr. Czech kilka razy zabłysnął już w tym sezonie w sprinterskiej końcówce, a trasa u podnóża Ślęży powinna mu odpowiadać.

W ośmioosobowym składzie na wyścig nazywany również Memoriałem Romana Ręgorowicza, znaleźli się też Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Marcin Mrożek oraz Piotr Brożyna. Każdego z nich stać na aktywną jazdę i walkę o czołowe lokaty.

Zmagania będą prowadzone na rundzie, doskonale znanej kolarzom. Liczy ona 18 kilometrów i przebiega przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki i Przezdrowice. Okrążenie to będzie pokonywane przez elitę 7 razy, co da łączny dystans 126 kilometrów. W samej końcówce pętli, na ulicach Sobótki, znajduje się jeden krótki, ale stosunkowo stromy podjazd, a finiszowe metry prowadzą lekko w górę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama