Ślężański Mnich - trzecie z rzędu zwycięstwo Pawła Franczaka

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2018-04-09 07:45

Dość szybko od peletonu oderwała się ucieczka, w której znalazło się sześciu zawodników najsilniejszych ekip. Wśród nich był Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice). W połowie dystansu przewaga uciekających wynosiła około dwóch minut, a potem już ponad cztery. Peleton podkręcił tempo na ostatniej rundzie i na metę wpadła większa grupa, w której jechał Paweł Franczak. Kolarz CCC Sprandi Polkowice, tak jak w poprzednich latach, popisał się najszybszym finiszem z grupy i triumfował w tym wyścigu po raz trzeci z rzędu. Drugi był jego kolega klubowy Frantisek Sisr, a trzeci Michał Podlaski (Voster Uniwheels).

Dobrze spisali się także inni kolarze dolnośląskiej grupy. W pierwszej „10” było aż sześciu zawodników CCC Sprandi. 4. finiszował Łukasz Owsian, 5. był Michał Paluta, 6. Paweł Bernas, a 8. Patryk Stosz.

W wyścigu kobiet całe podium zajęły zawodniczki miejscowego klubu Mat Atom Sobótka. Zwyciężyła Monika Brzeźna, która wyprzedziła Martę Lach oraz triumfatorkę z 2016 roku Katarzynę Wilkos.