Świdnica: Podczas egzekucji komorniczej mieszkanka podjęła próbę samobójczą

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2017-04-07 15:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-07 15:03
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sprawą zdarzenia z Osiedla Młodych w Świdnicy zajęła się Prokuratura i Izba Komornicza. Rozpoczęto śledztwo w sprawie ustalenia, czy pomoc nie została udzielona zbyt późno i czy nie przekroczono uprawnień. Informacje te potwierdził Radiu Wrocław Marek Rusin z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Jak wynika z relacji pracowników Pogotowia komornik i asesor nie udzielili pomocy gdy zastali kobietę wiszącą na sznurze. Mieli wycofać się wówczas z mieszkania. Odcięli ją pracownicy firmy, która przyjechała zabrać meble. W egzekucji brało udział 10 osób.

Sposób prowadzenia postępowania komorniczego sprawdzi teraz Izba Komornicza.

Kłopoty mieszkanki trwały od wielu lat. Ciążył na niej wyrok eksmisyjny z prawem do mieszkania socjalnego. Kobieta próbowała ugody z Miejskim Zarządem Nieruchomości, jednak nie była w stanie się z niej wywiązać. Ostatecznie miano ją eksmitować pod koniec marca. Na jej prośbę termin przesunięto na 5 kwietnia, a ponieważ najemczyni nie opuściła do tej pory lokalu, rozpoczęto eksmisję. Nie udało się jej dokończyć z uwagi na próbę samobójczą.

Miejski Zarząd Nieruchomości jest skłonny do podpisania nowej ugody. Jak się okazuje, o sytuacji nie wiedział mąż kobiety, który posiada dokumenty poświadczające o dokonywanych wpłatach. Te jednak nie pokrywają się z przelewami, jakie dotarły do zarządcy.

Sprawa jest w toku. Podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu egzekucji komorniczej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama