Zmienne szczęście dolnośląskich pierwszoligowców

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-12 21:20

Miedź prowadziła z Zagłębiem Sosnowiec już 2:0 tracąc jedynego gola w doliczonym czasie gry. Gospodarzom grało się łatwiej od 37 minuty, kiedy to przy wyniku 1:0 z boiska został wyrzucony Sebastian Milewski, który obejrzał dwie żółte kartki.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

Gole: Tomasz Midzierski 16, Jakub Vojtuš 69 - Marcin Sierczyński 90

Miedź: Paweł Kapsa - Jonathan de Amo, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Damian Rasak, Petteri Pennanen, Petteri Forsell (68' Łukasz Garguła), Marquitos - Wojciech Łobodziński (83' Mladen Bartulović), Jakub Vojtuš

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Łukasz Bogusławski, Robert Bartczak - Konrad Michalak (83' Žarko Udovičić), Sebastian Milewski, Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak, 19. Martin Pribula (72'  Łukasz Matusiak) - Michał Fidziukiewicz (77' Dawid Ryndak).

Miedź Legnica po tym zwycięstwie awansowała na piąte miejsce. Z dorobkiem 48 punktów traci dwa oczka do drugiej Olimpii Grudziądz, która zajmuje pozycję premiowaną awansem.

Olimpia zdobyła dziś komplet punktów w Głogowie. Chrobry uległ wyżej notowanemu rywalowi aż 1:3. Mecz mógł skończyć się lepszym wynikiem, ale przy stanie 0:2 Paweł Wojciechowski nie wykorzystał rzutu karnego. Bohaterem gości został Patryk Królczyk, który obronił strzał. W drugiej połowie podobną sztuką popisał się bramkarz gospodarzy. Anatoli Gospodinow zatrzymał uderzenie z rzutu karnego Adama Banasiaka. Ta interwencja na niewiele jednak się zdała. Chrobry i tak przegrywał już wtedy 0:3, a honorowego gola w 84 minucie zdołał zdobyć jeszcze Damian Sędziak.

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:2)

Gole: Damian Sędziak 84 - Daniel Feruga 5, Adam Banasiak 10, Marcin Kaczmarek 61

Chrobry: Anatoli Gospodinow - Seweryn Michalski, Michał Michalec, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Bartosz Machaj (58'  Damian Sędziak), Sebastian Bonecki, Michał Pawlik (75' Marcel Gąsior), Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak (69' Serhij Napołow) - Paweł Wojciechowski.

Olimpia: Patryk Królczyk - Arkadiusz Kasperkiewicz (71' Marcin Smoliński), Lukas Klemenz, Matic Žitko, Marcin Woźniak - Damian Ciechanowski, Radosław Jasiński (57' Marcin Kaczmarek), Adam Banasiak (85' Dariusz Kłus), Kamil Kurowski, Jakub Łukowski - Daniel Feruga.

Chrobry głogów po tej porażce pozostał na 12 miejscu w tabeli. Z 36 punktami ma sześć oczek przewagi nad strefą spadkową.