Zagłębie wygrało na murawie 2:0. Śląsk przegrał także na trybunach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-16 20:29 | Zmodyfikowano: 2017-05-16 20:29

100' Koniec meczu. Zagłębie wygrywa derby 2:0 i na pewno zostaje w Ekstraklasie.

99' Poprzeczka! Martin Nespor mógł dobić rywali.

95' Przepychanka po chamskim faulu Sito Riery. Hiszpan był sfrustrowany pojedynkiem w powietrzu z Adamem Buksą. Hiszpanowi puściły nerwy i kopnął rywala bez piłki.

90' Sędzia przedłuża spotkanie aż o 7 minut. To w dużej mierze efekt przerwy po rzucaniu racami.

88' Zmiana w Zagłębiu. Schodzi Łukasz Janoszka, wchodzi Ada Buksa.

87' Łukasz Piątek! Mógł dołożyć drugiego gola, ale broni Mariusz Pawełek.

84' Zmiana w Zagłębiu. Schodzi Sebastian Madera, wchodzi Adrian Rakowski.

83' Łukasz Zwoliński piętką po rzucie rożnym. Było bardzo blisko gola dla Śląska. Piłka odbiła się od słupka.

82' Mecz zszedł praktycznie na drugi plan.

80' Ostatnia zmiana w Śląsku. Łukasz Zwoliński w miejsce Kamila Bilińskiego.

75' Wznawiamy grę, ale na trybunach nadal wyjazdowa grupa Ślaska daje popis. Race raz po raz rzucane są w kierunku kibiców Zagłębia. Ci nie mając wielkiego wyboru odrzucają je z powrotem na sektor gości.

73' Sędzia Krzysztof Jakubik przerwa spotkanie.

72' Skandaliczne zachowanie kibiców Śląska. Rzucają racami w sektor gospodarzy.

70' Z dystansu Robert Pich, ale zdecydowanie nad poprzeczką.

68' Druga zmiana w Śląsku. Ostoja Stjepanović wchodzi za Aleksandara Kovacevicia.

66' Obraz spotkania nie ulega zmianie. Wygląda na to, że szybciej Zagłębie podwyższy wynik niż doczekamy się kontaktowego gola dla Śląska.

62' Filip Starzyński mógł zdobyć swojego drugiego gola. Tym razem uderzał z rzutu wolnego z około 30 metrów. Lecącą pod poprzeczkę piłkę nad bramką przeniósł Mariusz Pawełek.

61' Pierwsza zmiana w Śląsku. Za Łukasza Madeja wchodzi Mario Engels.

54' Goool! Próbował, próbował i w końcu trafił. Łukasz Piątek posłał kolejny soczysty strzał, który tym razem trafia w... słupek. Pomocnik Zagłębia ruszył jednak za piłką i dobił swoje uderzenie do pustej bramki. Zagłębie prowadzi już 2:0.

53' Łukasz Piątek mógł zdobyć gola kolejki. Po strzele z 17 metrów z prostego podbicia trafił w poprzeczkę. Odrobinę niżej i ta bomba wpadłaby do siatki.

46' Zaczynamy drugą połowę. Pierwsze 45 minut w liczbach wyglądało tak:

45+1' Koniec pierwszej połowy. Zagłębie - Śląsk 1:0. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy.

45' Sędzia Krzysztof Jakubik dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

44' Żółta kartka dla Arkadiusza Woźniaka. Faul na Łukaszu Madeju na połowie Zagłębia, ale zdecydowanie bliżej środka boiska niż bramki Martina Polacka.

40' Niewiarygodne, to musiał być gol! Martin Nespor dostał prostopadłą piłkę i stanął oko w oko z Mariuszem Pawełkiem. Napastnik Zagłębia położył bramkarza Śląska i miał już przed sobą praktycznie pustą bramkę, bo zdążył wrócić Mariusz Pawelec. Obrońca Śląska był praktycznie przyklejony do lewego, krótkiego słupka, więc Nespor miał odsłoniętą całą pozostałą część bramki, ale zamiast do siatki trafił właśnie w Pawelca.

35' Żółta kartka dla Lubomira Guldana. Kapitan Zagłębia nieprzepisowo przerwał solowy kontratak Kamila Bilińskiego.

27' Ależ zepsuł teraz Łukasz Piątek. Pomocnik Zagłębia przejął piłkę na 20 metrze, miał dużo miejsca i czasu, ale fatalnie przestrzelił.

25' Piękna kombinacyjna akcja Zagłębia z lewej strony do środka. Piłkę przed polem karnym dostał Łukasz Piątek, ale jego strzał nad poprzeczkę przeniósł Mariusz Pawełek.

21' Sito Riera wrzuca z prawej strony do Kamila Bilińskiego. Napastnik Śląska zdołał oddać strzał, ale mając przy sobie obrońcę to była próba, która spodoba się tylko statystykom.

17' Zagłębie na drodze do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa nad Śląskiem. Dwa poprzednie mecze to porażka i remis.

15' Idealny strzał z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego i Zagłębie prowadzi 1:0!

14' Rzut wolny po faulu Sito Riery na Arkadiuszu Woźniaku. To może być świetna okazja dla lubinian. Do bramki około 20 metrów.

13' Z powietrza w dogodnej sytuacji uderzał Ryota Morioka, ale to nie była dobra próba.

9' Groźny strzał Woźniaka! Zagranie z prawej strony od Filipa Starzyńskiego do wbiegającego w pole karne Woźniaka, a ten mocnym, technicznym strzałem posyła piłkę minimalnie obok słupka.

7' Pierwszy stały fragment gry w wykonaniu gości. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i... mamy rzut rożny. Po kornerze bez strzału, bo jeden z zawodników Śląska faulował w polu karnym.

5' Kolejna próba Zagłębia. Z rogu pola karnego uderzał Filip Starzyński. Mariusz Pawełek nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem tej piłki.

3' Pierwszy strzał oddali gospodarze. Rzut wolny z lewej strony, dośrodkowanie na głowę Arkadiusza Woźniaka, ale piłka poleciała zdecydowanie nad poprzeczką.

2' Za nami już dwa mecze 34. kolejki Ekstraklasy. Arka Gdynia przegrała z Wisłą Płock 0:1, a Górnik Łęczna pokonał Cracovię 3:0. W Lubinie też liczymy na gole.

1' Sędzia Krzysztof Jakubik rozpoczyna spotkanie.