POGODA: W weekend do 22 stopni. Możliwy deszcz

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-19 22:00
A|A|A

Ważność: od godz. 20:00 dnia 19.05.2017 do godz. 20:00 dnia 20.05.2017

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:

Część kontynentu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku w pobliżu Szkocji, przez Morze Północne i centralną Europę, aż nad Półwysep Apeniński. Pogodę w pozostałej części Europy będzie kształtował obszar podwyższonego ciśnienia. Polska pozostanie w zatoce niżowej, z chłodnym frontem atmosferycznym. Nad wschodnią częścią kraju będzie zalegało transformujące się powietrze zwrotnikowe, natomiast nad zachodnią część napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W nocy zachmurzenie małe, nad ranem od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie województwa możliwy deszcz. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.
 
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie małe, nad ranem od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) nad ranem i w ciągu dnia możliwy deszcz. Spadek temperatury od 11°C początkowo w nocy do 6°C w dzień. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych, później umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 20:00 dnia 20.05.2017 do godz. 20:00 dnia 21.05.2017

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie województwa możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Początkowo na wschodzie województwa możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie regionu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W dzień początkowo zachmurzenie duże, później przeważnie umiarkowane. Początkowo na wschodzie regionu możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy i początkowo w dzień miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr dość silny, z kierunków północnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama