I liga: Chrobry pomógł Miedzi. Walka o Ekstraklasę trwa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-05-28 17:50 | Zmodyfikowano: 2017-05-28 17:50

Dziś wszystkie mecze rozgrywane były o tej samej porze. Do największej niespodzianki doszło w Głogowie. Chrobry pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 1:0 po golu Pawła Wojciechowskiego z 18 minuty.

Ten wynik sprawił, że Zagłębie spadło na piątą pozycję, a na drugie miejsce w tabeli awansował Górnik Zabrze, który rozgromił Podbeskidzie 4:0. Na trzecim miejscu jest teraz Chojniczanka, która na wyjeździe wygrała z Wigrami Suwałki 3:2.

W grupie drużyn walczących o Ekstraklasę jest także Miedź Legnica, która dziś pewnie pokonała Wisłę Puławy 3:0. Strzelanie rozpoczął Wojciech Łobodziński w 36 minucie. Kolejne trafienia padły już po przerwie. Podwyższył w 67 minucie Jakub Vojtus, a rezultat w 83 minucie ustalił Marquitos.

Tabela pierwszej ligi po 33. kolejce (grafika 90minut.pl):

W ostatniej kolejce sezonu Miedź Legnica zagra z pewną awansu Sandecją Nowy Sącz i żeby w przyszłym roku dołączyć do niej w Ekstraklasie musi nie tylko wygrać, ale także liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Puławy, Chojniczanka podejmie Chrobrego Głogów, a Zagłębie Sosnowiec zagra u siebie z GKS Tychy. Wszystkie mecze odbędą się 4 czerwca o 15:00.