Zamieszani w Kulturę: Dana Vynnytska [SŁUCHAJCIE RWK]

Bartosz Synowiec, GN | Utworzono: 2017-06-04 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-06-04 10:05
A|A|A

Dana Vynnytska to absolwentka Wydziału Kompozycji w Konserwatorium Lwowskim, jest laureatką programu stypendialnego polskiego Ministerstwa Kultury "Gaude Polonia" przeznaczonego dla młodych artystów z krajów Europy Środkowowschodniej. Półroczny pobyt Dany na stypendium w Polsce umożliwił wzajemne poznanie się, pracę nad repertuarem oraz koncertowanie z zespołem Dagadana, z którym nagrała już cztery albumy.

Debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Maleńka” z 2010 roku została doceniona przez wielu recenzentów, w tym przez polską Akademię Fonograficzną, która przyznała albumowi nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata. Także drugi krążek („Dlaczego nie”) zyskał powszechne uznanie i doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz został dostrzeżony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na ósmym miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Albums of 2011 prestiżowego portalu www.WorldMusic.co.uk.

Dagadana znana jest także poza granicami Polski i Wielkiej Brytanii. Dowodzą do tego liczne zagraniczne trasy koncertowe i występy w takich krajach jak Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina czy Węgry.

Poza działalnością z Dagadaną, Dana Vynntska brała udział w nagraniach takich zespołów, jak Shokolad, Babooshki, Afro Kolektyw czy Raz Dwa Trzy.

Co ją sprowadziło do Wrocławia? Jak się tutaj czuje? Jak ocenia swoją karierę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielne przedpołudnie na antenie Radia Wrocław Kultura.

Radio Wrocław Kultura - Zamieszani w Kulturę: Dana Vynnytska,
niedziela 10:00 – 12:00, Bartek Synowiec

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama