W stolicy regionu rozpoczął się festiwal Brave Kids

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-06-18 22:00 | Zmodyfikowano: 2017-06-18 19:13
A|A|A

Dla młodych artystów pierwszym przystankiem był Park Tołpy, gdzie odbył się piknik integracyjny.

- Zanim dzieci zabiorą się do pracy, mogą spędzić miło czas i przede wszystkim się lepiej poznać - mówi Iwona Stankova menedżer programu Brave Kids:

Młodzi artyści z Kenii, USA, Gruzji i Polski wezmą udział we wrocławskiej edycji międzynarodowego projektu Brave Kids 2017. W mieście pojawią się w najbliższą sobotę 17 czerwca i na dwa tygodnie zamieszkają u wrocławskich rodzin. Grupą artystyczną, na którą warto zwrócić uwagę jest m.in. Kainonia, czyli uzdolnione dzieci z kenijskich slumsów.

Uczestników projektu Brave Kids, łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Przyjadą do Polski z całego świata, z 17 krajów i 5 kontynentów. Już za tydzień pojawią się w sześciu polskich miastach – również w stolicy Dolnego Śląska.

Wśród uzdolnionych dzieci, które przyjadą do Wrocławia w ramach tegorocznej edycji projektu Brave Kids jest m.in. kenijska grupa Kainonia. W jej skład wchodzą dzieci, które na co dzień mieszkają w bardzo trudnych warunkach, w afrykańskich slumsach. Zespół ten jest częścią organizacji wspierającej rozwój lokalnej społeczności i promującej pokój. Swoją uwagę skupia ona szczególnie na najmłodszych w trudnej sytuacji życiowej, wykluczonych i prześladowanych.

 Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama