Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-07-13 14:42 | Zmodyfikowano: 2017-07-13 14:53
A|A|A

Na "Poza kontrolą" - swojej nowej wystawie w SiC! BWA  Antonina Joszczuk rozprawia się z własnymi marzeniami sennymi. Zbiera je, kataloguje i zapisuje, stwarzając klucz do poznania pragnień i tłumionych lęków. A my, razem z kuratorką Miką Drozdowską rozmawiamy o wystawie i szkle.

Posłuchaj całej rozmowy:

"Poza kontrolą"
13 lipca - 26 sierpnia 2017
SiC BWA Wrocław 

Do opowiedzenia została nam też jeszcze jedna, nowa wystawa w Muzeum Narodowym. Kameralny pokaz kilkunastu zabytkowych przyrządów matematycznych służących do skomplikowanych pomiarów, a wśród nich kasa rejestrująca „nieprzekupny kasjer” i unikatowa płytka miedziorytnicza z XVII w. z tabliczką mnożenia Napiera. O tej niewielkiej, ale ciekawej ekspozycji opowiada niezastąpiony Tadeusz Fercowicz.

Posłuchaj całej rozmowy:

"Dawne instrumenty matematyczne"
13 czerwca – 13 sierpnia 2017
Muzeum Narodowe we Wrocławiu 

Skąd jesteście Wrocławianie? Pyta przy okazji nowej wystawy z Muzeum Miejskim Wrocławia kuratorka Halina Okólska. Rozmawiamy o "Drogach do Wrocławia", gdzie na przykładzie historii kilku wrocławskich rodzin, zobaczymy jak bardzo różne są nasze rodowody i tradycje, połączone i wymieszane w mieście, w którym nasi przodkowie znaleźli nowy dom.

Posłuchaj całej rozmowy:

"Drogi do Wrocławia"
14 lipca - 3 września 2017
Muzeum Miejskie Wrocławia 

A na koniec "Nawa" czyli szeroko dyskutowana, nowa rzeźba na Wyspie Daliowej. Stworzona w technologii FiDU konstrukcja to zbiór stalowych, błyszczących łuków, które tworzą widowiskową bramę dla spacerowiczów. Z Oskarem Zietą. - twórcą obiektu - rozmawiamy o historii projektu, i o tym po co rzeźba w centrum Wrocławia.  

Posłuchaj całej rozmowy:

www.zieta.pl

 


 

 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama