World Games: Gdzie i kiedy startują Polacy? [25 lipca]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-25 07:41 | Zmodyfikowano: 2017-07-25 07:41

Wśród nich jest m.in. karate, czyli sport, który już za trzy lata zobaczymy na letnich igrzyskach olimpijskich. Z The World Games ta dyscyplina pożegna się w najlepszy możliwy sposób. W hali GEM przy ul. Mianowskiego zobaczymy światową śmietankę karate. Dziś o medale powalczą zawodnicy w kata, do 50, 55, 60 i 67 kilogramów. Będą to Dorota Banaszczyk, Olga Chmielewska, Magdalena Nowakowska, Bartosz Mączka, Maciej Drążewski. Zawody rozpoczynają się o 10:00. Walki medalowe startują o 17:00.

W malowniczej scenerii odbywać będą się dziś zawody w biegach na orientacje. Uczestnicy pobiegną wąskimi uliczkami w ścisłym centrum Wrocławia. Trasa wyścigu, z oczywistych względów nie jest do końca znana. Będzie to konkurencja sprinterska. Liczymy na Weronikę Cych, Aleksandrę Hornik, Piotra Parfianowicza i Bartosza Pawlaka. Kobiety startują o 10:00. Mężczyźni o 11:00.

Jeszcze lepiej zapowiada się narciarstwo wodne i wakeboard na Starej Odrze.  Dziś rozegrany zostaną slalom, ewolucje i freestyle. Jedyny Polak, Kamil Borysewicz wystartuje jutro w skokach. Nawet bez reprezentanta biało-czerwonych sportowych wrażeń na pewno nie zabraknie. Ta widowiskowa dyscyplina zaczyna się już o 9:00.

Nowością dla kibiców na The World Games będzie też hokej na rolkach. Te zmagania zobaczycie w Świdnicy. Od 14:00 czekają nas cztery mecze: Francja – Szwajcaria, Stany Zjednoczone – Kanada, Włochy – Argentyna i w końcu Czechy – Polska. Spotkanie biało-czerwonych o 20:00.

Na kółkach rywalizować będą też sportowcy we wrocławskim Parku Tysiąclecia. Już od 8:00 zaczyna się sprint wrotkarzy na 500 metrów. Polacy wystartują w początkowych biegach eliminacyjnych, a będą to: Aleksandra Goss, Aleksandra Glamkowska, Sonia Gach, Gaweł Oficjalnski, Jan Świątek, Paweł Ciężki.

Sporo naszych reprezentantów jest także w rozpoczynającym się dziś turnieju squasha. Natalia Ryfa, Magda Kamińska, Wojciech Nowisz, Mateusz Kotra to nasza czwórka, która wystąpi w centrum sportowym Hasta La Vista przy ul. Górlaskiej. Pierwsze mecze już o 12:00.

Polaków będzie można też zobaczyć w turnieju korfballa. Biało-czerwoni grają o 7 miejsce przeciwko Wielkiej Brytanii. Później w hali WKK przy ulicy Czajczej mecze o większą stawkę w tym o złoto.

Również o 11:00 trójbój siłowy, a w nim najpierw w wadze średniej zaprezentuje się faworyt do medalu, obrońca tytułu z dwóch poprzednich World Games - Jarosław Olech, a o 17:00 Jan Wegiera stanie do rywalizacji w wadze ciężkiej. W międzyczasie wystartują kobiety w wadze ciężkiej – bez udziału Polek. Areną tej dyscypliny jest Narodowe Forum Muzyki.

Bez udziału Polaków można wybrać się na zawody gimnastyczne do Hali Stulecia (14:00), finały łucznictwa w parku Szczytnickim (14:00) i decydujące mecze fistballu na stadionie Oławka (11:00) w tym spotkanie o złoto Niemcy - Szwajcaria (15:00).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.