Dziś rozpoczyna się Tour de Pologne! W stawce kolarze CCC Sprandi Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-29 09:00
A|A|A

fot. tourdepologne.pl

Rafał Majka i Peter Sagan z kolarskiej grupy Bora-Hansgrohe mają być wiodącymi postaciami 74. Tour de Pologne. Obaj pechowo zakończyli rywalizację w Tour de France - Polak musiał się wycofać po upadku na jednym z etapów, a Słowak został zdyskwalifikowany za zbyt agresywną, według sędziów, jazdę na finiszu. Majka wygrał Tour de Pologne w 2014 roku. Sagan to triumfator naszego wyścigu z 2011 roku. Obaj powinni odgrywać kluczowe role w zawodach.

Liczymy także na dobry start CCC Sprandi Polkowice. W 12-osobowym składzie dolnośląskiej grupy znaleźli się m.in mistrz Polski oraz dwunasty kolarz tegorocznego Giro d’Italia.

- Z uwagi na zmniejszone do 7 osób składy, w tym roku wybór był jeszcze trudniejszy. Wielu kolarzy szykowało się do tego wyścigu i zasługiwało na start, ale musieliśmy z kogoś zrezygnować. Nie wyobrażaliśmy sobie, by w drużynie na nasz narodowy Tour mogło zabraknąć mistrza kraju, Adriana Kurka. Swoją waleczną postawą w Gdyni zasłużył sobie na tę nominację i w Krakowie zaprezentuje nowy, biało-czerwony trykot. Dwunasty w generalce Giro d’Italia Jan Hirt oraz dwunasty w klasyfikacji młodzieżowej Michal Schlegel świetnie spisywali się we włoskich górach i liczymy, że także w polskich będą się wspinać z najlepszymi.

Na płaskich etapach, na finiszu powalczy Alan Banaszek. Pomimo młodego wieku należy on do najszybszych kolarzy w Polsce i chcemy dać mu szansę spróbowania swoich sił w pojedynku z czołówką światową. Maciej Paterski, Frantisek Sisr i Jan Tratnik to natomiast zawodnicy, którzy mają spore szanse na sukces etapowy po udanej ucieczce. Cała trójka jest dobrze przygotowana i potrafi wygrywać z mniejszej grupki, na pofałdowanych odcinkach.

Uważamy, że drużyna w tym zestawieniu jest dobrze zbalansowana i jest w stanie powalczyć w każdym terenie – zarówno na płaskich, pagórkowatych, jak i górzystych etapach. Staniemy na starcie z nastawieniem na walkę o zwycięstwo etapowe. Będziemy chcieli jechać aktywnie, by jak najczęściej nasi zawodnicy stawali po etapie na podium, odbierając koszulkę lidera poszczególnych klasyfikacji mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Pologne (29.07-4.08, 2.UWT): Adrian Kurek, Maciej Paterski, Jan Hirt, Michal Schlegel, Jan Tratnik, Alan Banaszek, Frantisek Sisr

74. Tour de Pologne:

29 lipca, Etap 1 – Kraków – Kraków (137km)

30 lipca, Etap 2 – Tarnowskie Góry – Katowice (142km)

31 lipca, Etap 3 – Jaworzno – Szczyrk (161km)

1 sierpnia, Etap 4 – Zawiercie – Zabrze (238km)

2 sierpnia, Etap 5 – Olimp Nagawczyna – Rzeszów (130km)

3 sierpnia, Etap 6 – Wieliczka – Zakopane (199km)

4 sierpnia, Etap 7 – Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (132km)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama