Lody dla niedźwiedzi. Zoo dba o swoich mieszkańców w czasie upałów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Michał Kazulo, z materiałów prasowych | Utworzono: 2017-08-04 16:12 | Zmodyfikowano: 2017-08-04 16:12
Lody dla niedźwiedzi. Zoo dba o swoich mieszkańców w czasie upałów [ZDJĘCIA, WIDEO] - Fot. zoo Wrocław
Fot. zoo Wrocław

We wrocławskim zoo przykładamy ogromną wagę do utrzymywania i zwiększania komfortu mieszkańcom ogrodu. Dlatego w upały przede wszystkim dbają o to, aby wszystkie zwierzęta miały dostęp do świeżej wody oraz cienia. 

 

Organizowane są kąpiele np. nosorożce indyjskie mogą liczyć na dodatkowe kąpiele ze szlauchu.

Przygotowują taplowiska na wybiegach np. reniferów, dzięki którym zwierzęta kopytne mogą schłodzić organizm mocząc racice.

Wypełniane baseny i oczka wodne na wybiegach u wilków, likaonów czy tygrysów, gdzie zwierzęta mogą się kąpać.

Otwierane są zaplecza, gdzie zwierzęta w każdej chwili mogą się schować przed słońcem. Tam też czeka woda do picia i kąpieli, jak u tapirów anta i ich nowych współlokatorów - kapibar.

 

Przygotowywane są lody np. jabłkowo-śledziowe dla niedźwiedzi himalajskich i brunatnych, czy lody rybne dla kotików (makrele, śledzie i szproty), owocowe dla słoni indyjskich (najchętniej arbuzowe),warzywne dla hipopotamów nilowych (tu dynia i buraczki cieszą się największym zainteresowaniem!).

Jednak są w zoo są i takie zwierzęta, którym wysokie temperatury nie przeszkadzają, a nawet mogłyby być wyższe. Należą do nich żółwie pustynne, gibony białopoliczkowe czy większość mieszkańców Terrarium.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.