POGODA: Przelotny deszcz, możliwe burze. Dziś do 17°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-03 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-03 09:15
POGODA: Przelotny deszcz, możliwe burze. Dziś do 17°C - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: centralna i północna część Skandynawii będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Białym. Pas od Norwegii przez Danię, Niemcy, środkową Francję po Portugalię będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z systemem frontów atmosferycznych.
Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Bałtykiem oraz niżu z ośrodkiem nad Rumunią. Napływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza pochodzenia polarnego.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże, na zachodzie województwa początkowo większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 3°C do 5°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, północny i północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.