Dookoła Wielkiej Brytanii: Trzeci etap dla Ewana. Owsian nie jest już najlepszym góralem

Bartosz Tomczak, PAP | Utworzono: 2017-09-06 08:40 | Zmodyfikowano: 2017-09-06 07:47

Caleb  Ewan najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Norwegów Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) oraz Alexandra Kristoffa (Katiusza). Dotychczasowy lider Włoch Elia Viviani (Sky) był siódmy.

Z polskich kolarzy najwyżej uplasował się Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) - na 27. miejscu, a wspierający Vivianiego Michał Kwiatkowski zajął 29. pozycję. Najlepszy ze sprinterów CCC Alan Banaszek przyjechał do mety prawie cztery i pół minuty za peletonem.

Dzięki zdobytej bonifikacie Ewan wyprzedza o sześć sekund Vivianiego oraz o siedem Boassona Hagena. Czwarty w klasyfikacji generalnej jest nadal Karol Domagalski (One Pro Cycling) ze startą 14 sekund do lidera. Szóste miejsce zajmuje jego kolega z zespołu Kamil Gradek - 15 sekund straty.

Łukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice stracił natomiast koszulkę najlepszego "górala". Odebrał mu ją Brytyjczyk Graham Briggs (JlT Condor), który brał udział w nieudanej ostatecznie ucieczce. Polaka wyprzedził w tej klasyfikacji także inny reprezentant gospodarzy Jacob Scott (An Post Chain Reaction).