Alan Banaszek 5. na kolejnym etapie wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-09-07 07:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-07 07:00
A|A|A

Kolumbijczyk Fernando Gaviria wygrał 4 etap kolarskiego wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii. Najlepszy z Polaków Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice był 5. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej odzyskał Włoch Elia Viviani.

Tuż po starcie wrzało na czele grupy za sprawą licznych ataków. Dopiero po 20 kilometrach uformował się główny, 5-osobowy odjazd, w którym zameldowali się Alexandre Blain, Richard Handly (obaj Madison Genesis), Mark McNally (Wanty - Groupe Gobert), Jacob Scott (An Post Chain Reaction), Alisair Slate (JLT Condor).

Grupa CCC Sprandi Polkowice zaczęła formować swój „pomarańczowy" 4-osobowy pociąg 3,5 kilometra przed metą, zaraz przed tym, gdy czołowa grupka została skasowana. Ekipa wykonała świetną pracę dla młodego i szybkiego Alana Banaszka, który wykorzystał to rozprowadzenie zajmując na mecie wysokie 5.miejsce.

Ostatnie kilometry były bardzo szybkie. Tak naprawdę nerwowo było już od 40 km do mety. Z kolegami z drużyny czekaliśmy na ostatnie 3km, żeby wtedy całą siłą wyjść na czoło. Chłopaki spisali się dziś na medal, wykonali świetną pracę, gdyż jechałem w komforcie cały etap. Na samym finiszu mogłem tylko naciskać na pedały z całej siły i szukać swojej drogi. Przed etapem prześledziłem finałowe kilometry na Google Maps i na pewno sporo mi to pomogło. Wiedziałem co po czym nastąpi i zdawałem sobie sprawę jak techniczna będzie ta końcówka – opowiadał Alan Banaszek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama