Puchar Świata w kolarstwie torowym: Banaszek bez medalu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-11-04 10:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-04 10:00

W wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn w składzie biało-czerwonych oprócz Alana Banaszka pojechali: Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski oraz Bartosz Rudyk. Polacy wypadli znakomicie i zajmując drugie miejsce pewnie przeszli dalej. W pierwszej rundzie nasi kolarze torowi zmierzą się z Niemcami.

Duże nadzieje wiązaliśmy ze startem Banaszka w finale wyścigu punktowego. Całkiem niedawno kolarz CCC Sprandi wywalczył tytuł mistrza Europy w tej właśnie konkurencji. W kwalifikacjach Polak zajął dobre, 4. miejsce. W finale poszło mu znacznie gorzej. Rywale nie odpuszczali jego akcji, uniemożliwiając Banaszkowi zbieranie punktów. Ostatecznie kolarz z Polkowic zgromadził tylko 2 oczka i zajął 10. miejsce. Wygrał Kazach Nikita Panassenko (42 pkt), drugi był Grek Christos Volikakis (27 pkt), a trzeci - Włoch Liam Bertazzo (21 pkt).