Głosujemy! Wystartował Wrocławski Budżet Obywatelski

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2017-09-17 17:32 | Zmodyfikowano: 2017-09-17 17:34
A|A|A

Napis-rzeźba Wro to jeden ze zwycięskich projektów poprzednich edycji

Boisko do baseballa, a może domki dla dziko żyjących kotów? Jeżeli jeszcze nie wiecie, jaki wniosek poprzeć w tegorocznym budżecie obywatelskim Wrocławia, warto się pospieszyć - głosowanie rozpoczęło się dziś i potrwa do 2 października. 

Miasto przeznaczy na wybrane przez mieszkańców 25 milionów zł. Do wyboru mamy ok. 400 pomysłów, z których zagłosować możemy na 4. W tym roku zmian jest niewiele i to wyłącznie na korzyść mieszkańców.

kliknij w obrazek i zobacz, na jakie projekty można głosować w tym roku 

Dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę miejsc, w których można zagłosować tradycyjnie, czyli na papierze. - Głosować można w Niektórych siedzibach rad osiedli, Centrach Obsługi Mieszkańca, wybranych bibliotekach - mówi Katarzyna Szymczak Pomianowska z wrocławskiego magistratu:

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat, bez względu na miejsce zameldowania. Termin głosowania kończy się 2 października. Urzędnicy szacują, że podliczenie głosów zajmie im ok. tygodnia.

Głosować możemy na 2 projekty ogólnomiejskie, oraz 2 rejonowe - mały i duży. Wybierać możemy dowolne pomysły, niekoniecznie z rejonów, w których mieszkamy.

Dlaczego w wyborach do WBO warto wziąć udział? Posłuchajcie mieszkańców Wrocławia:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama