Gadżetomania w Galerii Dominikańskiej

, GN | Utworzono: 2017-09-22 12:00 | Zmodyfikowano: 2017-09-24 11:20
Gadżetomania w Galerii Dominikańskiej -

Wydarzenie zostało podzielone na cztery strefy:

- strefa fitness - gdzie były prezentowane gadżety sportowe, w tym między innymi skaczące buty do biegania, czy aplikacje motywujące do sportowych postępów.

- strefa Taste it – gdzie prezentowano aplikacje, które przydają się w codziennym życiu, zarówno w pracy, jak i w domu. Wszyscy zainteresowani mogli osobiście sprawdzić jak łatwo za pomocą aplikacji tworzyć interaktywne multimedia oraz programuje robota Sphero.

- strefa gadżety na tablety – czyli interaktywna rozrywka przy pomocy wielozadaniowych ParrotJump i Sphero sterowanych za pomocą tabletów.

- strefa Smart dom – gdzie zostały zaprezentowane rozwiązania umożliwiające sterowanie oświetleniem, alarmem, temperaturą, monitoringiem, roletami czy sprzętem RTV.

Wśród gości Radia Wrocław byli m. in. eksperci Media Markt, Fitness Academy i Vitrum , czyli firmy budującej inteligentne domy.

Ale w plenerowym studiu Radia Wrocław rozmawialiśmy nie tylko o gadżetach, które już są w sprzedaży. Naszym gościem byli także Jan Kędzierki i Michał Dziergwa z firmy Flash Robotics, czyli konstruktory robota „Emys”. Ma kilkadziesiąt centymetrów wysokości, wbudowaną kamerę, specjalne czujniki dotyku i wyświetlacz. Wkrótce może zrewolucjonizować naukę języków obcych u najmłodszych.

Rozmawialiśmy także z członkami PWR Racing Team, czyli zespołu Politechniki Wrocławskiej, który konstruuje bolidy ścigające się w Formule Student. W tym roku znowu okazali się bezkonkurencyjni i mimo zaledwie trzech startów zajęli ósme miejsce w światowej klasyfikacji tych zawodów.

 

Na program zaprasza:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.