POGODA: Deszczowo-burzowy poniedziałek w regionie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-09-25 09:18 | Zmodyfikowano: 2017-09-25 09:18
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: Europa północno-zachodnia będzie pod wpływem głębokiego niżu znad Oceanu Atlantyckiego. Wschodnia i środkowa część konytynentu pozostanie pod wpływem rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Południowa połowa Europy będzie pod wpływem słabogradientowego obszaru obniżonego ciśnienia. Nasz kraj znajdzie sie na skraju wspomnianego rozległego wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Prognozuje się wolny wzrost ciśnienia atmosferycznego

Prognoza pogody: W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, podczas burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego: W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, podczas burz w porywach do 60 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) dzień przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Temperatura od 6°C do 8°C. Wiatr dość silny, południowo-wschodni i południowy, podczas burz w porywach do 60 km/h.

Warunki biometeorologiczne: obojętne do niekorzystnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama