Wrocław: konsultacje na temat rządowego programu "Za życiem"

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-09-26 14:15 | Zmodyfikowano: 2017-09-26 14:15
Wrocław: konsultacje na temat rządowego programu "Za życiem" - fot. Andrzej Owczarek
fot. Andrzej Owczarek

Będą istotne zmiany dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęło dziś konsultacje na temat rządowego programu "Za życiem" oraz zmian w prawie, które mają między innymi usystematyzować orzecznictwo o niepełnosprawności oraz ułatwić opiekunom podejmowanie pracy.

- Myślimy o uszczegółowieniu zapisów jeśli chodzi o mieszkalnictwo chronione, wprowadzeniu nowej formuły wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych; jest to opieka wytchnieniowa - żeby opiekunowie mieli możliwość zostawiania osoby niepełnosprawnej pod okiem fachowców - mówi wiceminister Krzysztof Michałkiewicz:

Konsultacje we Wrocławiu przeprowadzane są z przedstawicielami lokalnych samorządów oraz z organizacjami i instytucjami zajmującymi się wsparciem dla osób niepełnosprawnych.

 - Właśnie rozpoczynamy kolejne, dolnośląskie konsultacje zmian ustawowych. Mają one służyć uzupełnieniu tego wszystkiego, co jest do tej pory i wyjściu na nowe obszary - zapowiada wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak:

Konsultacje z instytucjami i samorządami potrwają we Wrocławiu do godziny 16.

Reklama
Zdjęcia
Wrocław: konsultacje na temat rządowego programu "Za życiem" - 4

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.