Skład CCC Sprandi Polkowice na wyścig Dookoła Turcji

Bartosz Tomczak, mat. prasowe | Utworzono: 2017-10-09 20:20 | Zmodyfikowano: 2017-10-09 20:20

„Pomarańczowi” muszą wykrzesać z siebie ostatnie pokłady energii po blisko 8-miesięcznym sezonie. Czeka na nich sześć etapów – zarówno sprinterskich, jak i prowadzących po cięższym terenie. Większości odcinków kończy się na płaskim, choć często specjaliści od szybkich finiszy będą musieli się zmierzyć z kilkoma wzniesieniami usytuowanymi we wcześniejszej fazie etapu.

Decydujący o klasyfikacji generalnej powinien być czwarty dzień zmagań, podczas którego kolarze pokonają 204 kilometry, z czego ostatnie 5 prowadzi stromo pod górę. Średnie nachylenie podjazdu w Selcuk wynosi ok. 7%, a druga jego połówka jest tą cięższą (max. 10%).

Zmagania rozpoczną się w miejscowości bardzo dobrze znanej nie tylko turystom, ale również regularnym uczestnikom Tour of Turkey – Alanya. Stamtąd peleton zmierzać się będzie na zachód, jadąc wzdłuż wybrzeża lub w bliskiej jego odległości. Rywalizacja zakończy się w Stambule.

Drużyna CCC Sprandi Polkowice przystąpi do wyścigu w 8-osobowym zestawieniu. Skład na Tour of Turkey oparty jest o zawodników, którzy wciąż są w rytmie wyścigowym i ścigali się w niedawno rozgrywanym Sparkassen Münsterland Giro. Liderem ekipy na szybkie końcówki będzie Jonas Koch, który w niemieckiej jednodniówce finiszował na 12.miejscu. Na finiszu potrafi walczyć także Frantisek Sisr, a groźni w przypadku sprintu z przerzedzonego peletonu mogą być Michał Paluta, Kamil Małecki, czy też Patryk Stosz. Leszek Pluciński i Piotr Brożyna, którzy bardzo dobrze spisują się w górach, powalczą na najtrudniejszym etapie, z metą na podjeździe. Specjalista od jazdy indywidualnej, Mateusz Taciak nie będzie mógł co prawda wykorzystać swoich umiejętności w czasówce, ale na pewno będzie silnym wsparciem zespołu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Presidential Cycling Tour of Turkey (10-15.10, 2.UWT): Leszek Pluciński, Jonas Koch, Mateusz Taciak, Michał Paluta, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Frantisek Sisr

Presidential Cycling Tour of Turkey:

Październik 10, Etap 1, Alanya – Kemer, 176,7 km

Październik 11, Etap 2, Kumluca – Fethiye, 206 km

Październik 12, Etap 3, Fethiye – Marmaris, 128,6 km

Październik 13, Etap 4, Marmaris – Selçuk, 205,3 km

Październik 14, Etap 5, Selçuk – İzmir, 166 km

Październik 15, Etap 6, İstanbul – İstanbul, 143,7

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.