Sibiu Cycling Tour: Paterski drugi na finałowym etapie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-10 08:41 | Zmodyfikowano: 2017-07-10 08:41

Na początku wyścigu aktywny był inny z "Pomarańczowych", Łukasz Owsian. Polak nie znalazł się jedna w ucieczce dnia. Z sześcioosobowej grupy najdłużej wytrzymał Włoch, Nicolas Samparisi (d’Amico – Utensilnord), który został wchłonięty przez peleton na pięć kilometrów przed metą.

O końcowym rozstrzygnięciu decydował sprint po brukowanych ulicach Sibu. W tej technicznej, krętej końcówce znakomicie poradził sobie Maciej Paterski, który wjechał na kreskę jako drugi, tylko za triumfatorem etapowym, Eduardem Grosu (Rumunia). Podium uzupełnił Francesco Gavazzi (Androni Giocatolli).

- Ustaliśmy przed etapem, że to ja będę finiszować, bo wiedzieliśmy, że ostatnie kilometry są pode mnie. Gdy odjechała ucieczka, wzięliśmy na siebie ciężar pogoni i kontrolowaliśmy sytuację. Cała drużyna wykonała świetną robotę, doprowadzając mnie na dobrej pozycji do finiszu. Niestety 3 kilometry przed metą gumę złapał Simone Ponzi i to nam mocno pokrzyżowało szyki. Gdyby nie ten defekt, mielibyśmy większe szanse na wygraną. Zwycięzca, Eduard Grosu zaskoczył mnie długim finiszem, atakując ok. 500 metrów przed metą, na krótkim, brukowanym wzniesieniu prowadzącym do mety. Przetrzymał do „kreski” i nie byłem w stanie wyjść mu z koła. - mówi Maciej Paterski.

Klasyfikację generalną wygrał Egan Bernal (Androni Giocatolli) wyprzedzając duet z Roth-Akros, Colina Stussiego i Valentina Baillfiarda. Jako, że defekt przydarzył się Simone Ponziemu w strefie ochronnej (finałowe 3km) nie stracił czasu i ukończył 5-dniową rywalizację na 7.pozycji w ogólnym zestawieniu.

Wyniki ostatniego etapu Sibiu Cycling Tour:

Klasyfikacja generalna Sibiu Cycling Tour:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.