Złote Kolce 2017: Paweł Fajdek na drugim miejscu

IAR | Utworzono: 2017-10-17 07:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-17 07:00

Ranking Złote Kolce to doroczna klasyfikacja najlepszych lekkoatletów w Polsce. Włodarczyk, mistrzyni i rekordzistka świata w rzucie młotem (niepokonana w mijającym roku) triumfowała po raz ósmy (poprawiła tym samym osiągnięcie Ireny Szewińskiej i Roberta Korzeniowskiego), natomiast Lisek (halowy mistrz Europy, wicemistrz świata i zawodnik, który w 2017 roku pokonał o tyczce wysokość 6.00 m) zwyciężył po raz pierwszy.

Młociarz Paweł Fajdek zajął drugie miejsce, trzeci był kulomiot Konrad Bukowiecki, czwarty średniodystansowiec Adam Kszczot, a piąty jego "kolega po fachu", Marcin Lewandowski. Szóste miejsce w gronie lekkoatletów zajął tyczkarz Paweł Wojciechowski.

W klasyfikacji najlepszych lekkoatletek Anita Włodarczyk wyprzedziła skoczkinie wzwyż, Kamilę Lićwinko, specjalistkę od średnich dystansów - Angelikę Cichocką, młociarkę Malwinę Kopron, biegającą 800, 1500 i 3000 m, Sofię Ennaoui oraz trójskoczkinię, Annę Jagaciak-Michalską.

Oprócz wyróżnień dla najlepszych zawodniczek i zawodników w Toruniu przyznano też nagrody dla najlepszego młodego lekkoatlety - został nim mistrz Europy juniorów w rzucie oszczepem, Cyprian Mrzygłód - i dla lekkoatletycznego trenera roku - to wyróżnienie przypadło opiekunowi Piotra Liska, Marcinowi Szczepańskiemu.