Czy kierowcy wrocławskich autobusów będą płacili mandaty? [ZOBACZ FILMY]

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-10-20 17:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-20 17:00
A|A|A

fot. Piotr Czyszkowski

Jak jechać kiedy miejsca brak? Z takim kłopotem mierzą się kierowcy m.in. autobusów i ciężarówek we Wrocławiu, którzy przejeżdżają przez rondo w pobliżu ulic Ołtaszyńskiej, Okrężnej i Wojszyckiej. Przepisy są jasne. Takie skrzyżowanie należy objechać po łuku, zgodnie z kierunkiem wyznaczonym na znakach drogowych. Kierowcy nie mają jednak wątpliwości:

Policja jednak zapewnia, że w wypadku dużych pojazdów nie będzie karać kierowców mandatami, bo tego ronda nie da się przejechać inaczej - wyjaśnia Piotr Łacek z wrocławskiej drogówki:

Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej tłumaczy z kolei, że w tej lokalizacji nie można było zaprojektować innego, większego ronda:

Rzecznik MPK we Wrocławiu Agnieszka Korzeniowska zapewnia, że do tej pory żaden kierowca autobusu nie został jeszcze ukarany w tym miejscu mandatem.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~obsługa ,,szczelnicy''
2017-10-20 20:31:27
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sołtys z Ramiszowa...będzie zwijał rondo... jak będą mieszkańcy z doopy strelać na organizację... ,, pracy '' magistratu
~Zawiedziony
2017-10-20 17:47:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Geniusz z Mikstatu nie domyślał się, że autobus jest większy od jego ronda, czy też znowu urzędnicy popełnili samowolkę, a on jak zwykle o niczym nie wie?
~Shiftagent
2017-10-20 15:07:09
z adresu IP: (82.132.xxx.xxx)
Ocena: 2
A wiecie po co jest wyspa na tym rondzie? Wlasnie po to aby duzy mogl z niej skorzystac. Do dzis pamietam ten temat z kwalifikacji. Mandaty? Kazdy sie obroni w sadzie.
~Marek70
2017-10-20 12:40:13
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
oczywiście, że karać mandatem! jak się nie mieszczą to zanczy ,że trzbea inną trase wyznaczyć. Ile to razy na ołtaszyńskiej autobus wymusił wjazd na rondo a póżniej blokował przejazd dla wszystkich
~tyt
2017-10-20 11:57:47
z adresu IP: (91.229.xxx.xxx)
Ocena: 0
jak wygląda sprawa z pierwszeństwem przejazdu?
~Pytający
2017-10-20 10:48:02
z adresu IP: (95.215.xxx.xxx)
Ocena: 7
czy operator drona ma na niego licencję?
~Dorota
2017-10-20 08:54:22
z adresu IP: (91.227.xxx.xxx)
Ocena: 14
Zapraszam na Brochów i tamtejsze pseudo-rondo. Karać należy tych, którzy projektują takie twory, a nie kierowców autobusów którzy się tam nie mieszczą.
~Kuba
2017-10-20 08:22:46
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 5
Czepiacie się znowu... sami napisaliście, że autobusy się nie mieszczą, bo rondo jest za małe. Zatem zgodnie z przepisami mają prawo tak jechać aby się bezpiecznie. Poznajcie trochę temat szerzej, a potem się wypowiadajcie.
~kovval
2017-10-20 08:15:16
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: 5
Bez przesady, karać kierowców autobusów za łamanie przepisów to tak jakby karać wrocławian, za to że prawdopodobnie nigdy nie jechali po wewnętrznej stronie ronda.