Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału challengera ATP w Suzhou

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-10-26 07:20 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 12:27

Pierwszą partię rozstrzygnął tie-break. Do tego momentu obaj zawodnicy przełamali się po razie. W decydującym momencie tej części meczu Hurkacz musiał bronić aż trzech piłek setowych od stanu 3:6. Polak zdobył cztery punkty z rzędu i sam mógł skończyć partię, ale Sadio Doumbia przedłużył rywalizację. Przy drugim setbolu Hurkacz nie przepuścił już jednak okazji i po 64 minutach wygrał seta 7:6 będąc lepszym w tie-breaku do 7.

Druga partia była zaledwie o 10 minut krótsza, choć po wyniku nigdy byśmy się tego nie spodziewali. Hubert Hurkacz zwyciężył Francuza 6:1, ale aż pięć z siedmiu gemów kończyło się grą na przewagi. Ozdobą meczu był trzeci gem tego seta kiedy to aż 12 razy tenisiści doprowadzali do równowagi!

Hubert Hurkacz - Sadio Doumbia - 7:6 (7), 6:1

Ćwierćfinałowym rywalem Kubota będzie Blaz Kavcic. Słoweński tenisista rozstawiony jest w Chinach z numerem drugim, a w rankingu ATP zajmuje 107 miejsce. Hurkacz jest notowany o 258 pozycji niżej.