Siatkarki Impelu zagrają z KSZO Ostrowiec

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-11-12 07:00

Zespół Impelu Wrocław czeka dziś kolejny mecz w ekstraklasie. Wrocławianki zmierzą się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Postawa KSZO zaskakuje wielu obserwatorów siatkówki. W okresie przygotowawczym zespół borykał się z różnymi trudnościami, ale mimo to świetnie wykorzystał czas i dzięki temu w pierwszych kolejkach jest zdecydowanie największą niespodzianką Ligi. Obecnie z dorobkiem 7 punktów drużyna zajmuje 5. miejsce.

Zespół Adama Grabowskiego zbudowany jest na solidnych podstawach, często reprezentantkach Polski. Warto wymienić tu rozgrywającą Agnieszkę Rabkę, atakującą Annę Miros, czy parę przyjmujących – Koletę Łyszkiewicz i Natalię Skrzypkowską.

Wrocławianki przystąpią do meczu po zwycięstwie nad BKS Bielsko-Biała. Impel w tym spotkaniu pokazał, że nie powinno się go lekceważyć. Uporem i konsekwencją w grze doprowadził do tie-breaka, którego ostatecznie wygrał. Przed meczem z KSZO zawodniczki zapowiadają, że plan jest podobny – przede wszystkim pokazać swoją dobrą siatkówkę, bo tylko takim sposobem można myśleć o wygranej.

O tym mówi Wojciech Kurczyński, drugi trener Impelu. Mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie ciekawym spotkaniem zespołów o podobnym potencjale sportowym. Zespół z Ostrowca od początku rozgrywek pokazuje, że dzięki cierpliwości i waleczności można wygrywać sety, a nawet spotkania z wyżej notowanymi przeciwnikami. My również pokazaliśmy w meczu z Bielskiem, że pozytywne nastawienie na boisku oraz walka do końca daje dobre efekty. Uważam, że zespół, który w tym spotkaniu pokaże swój charakter będzie miał większe szanse na zwycięstwo – mówi Kurczyński.

Początek spotkania o 20 w Hali Orbita.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.