RWK: Festiwal Filmowy Pięć Smaków i Films for Food: "Głód mięsa"

Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2017-11-19 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-17 19:24
A|A|A

Festiwal Filmowy Pięć Smaków i jego 11 edycja rozpoczyna się w piątek 17 listopada. Jak co roku zobaczymy najciekawsze propozycje współczesnego azjatyckiego kina. Do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty trafi w tym roku 8 filmów, reprezentujących poszczególne festiwalowe sekcje.

Joanna Żak z Kina Nowe Horyzonty, opowiada o programie tegorocznej 11 edycji Festiwalu Filmowego Pięciu Smaków we Wrocławiu:

Do Wrocławia powraca projekt promujący świadome odżywianie: Films for Food, tym razem z projekcją dokumentu "Głód mięsa".

O pokazie i dyskusji po filmie opowiada prowadząca cykl opowie Agnieszka Szydziak:

Na stronie organizatora czytamy:

"Mimo wciąż rosnącej popularności wegetarianizmu większość z nas je na co dzień mięso. Czy to przyzwyczajenie, czy rodzaj uzależnienia? Reżyserka i równocześnie bohaterka filmu, staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością do mięsa, a racjonalnymi argumentami przeciwko produktom mięsnego przemysłu. Stara się pokazać różne perspektywy i rusza na kilkadziesiąt spotkań z osobami z najróżniejszych środowisk. Rozmawiała z rzeźnikami (m.in. odwiedza rzeźnię), przedsiębiorcami gastronomicznymi, ale i weganami, wegetarianami czy psychologami. Stawia nie zawsze wygodne pytania i pokazuje nieoczywiste odpowiedzi – a tym samym skłania nas do refleksji. Przede wszystkim zwraca uwagę na to, że warto mieć świadomość tego co jemy i jakie podejmujemy decyzje. A jak rozwiązuje swój prywatny dylemat? O tym przekonacie się oglądając film."

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama