Wrocław: Premiera "Immanuela Kanta" [ZOBACZ]

Ewa Zając, BT | Utworzono: 2017-11-25 13:30 | Zmodyfikowano: 2017-11-25 13:30
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Spektakl powstał na podstawie sztuki głośnego austriackiego autora Thomasa Bernharda. Reżyserem jest Jerzy Lach. Za muzykę odpowiedzialny jest natomiast Leszek Możdżer:

- Używałem tradycyjnego języka i nie rezygnowałem z rytmu, pulsu z groovu, który jest mi bliski bo uprawiam muzykę pulsującą, muzykę jazzową. Korzystałem zarówno z pulsu jak i pięknej melodii oraz tradycyjnej harmonii, którą czasami deformowałem.
Kostiumy stworzyła Ewa Minge. Znana projektantka mody przyznaje, że jej stroje nie mogły przysłonić ważnego przesłania jakie niesie przestawienie:

- Trudna do przekazania myśl filozoficzna, więc żeby słuchacze młodsi, którzy się pojawią w Operze mieli szansę zrozumieć ten przekaz trzeba było zrobić bardzo proste stroje. Zaskakująco proste jak na moje nazwisko. Nie oczekujmy tu falban, piór, całego anturażu operowego.
Dzieła Leszka Możdżera będzie można wysłuchać jeszcze jutro w Operze Wrocławskiej. "Immanuel Kant" otworzył piątą edycję Festiwalu Oper Współczesnych, w ramach którego widzowie do 3 grudnia zobaczą cztery przedstawienia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama