Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-20, Marta Malinowska i Maciek Przestalski (powtórka audycji we wtorek od 8:00)

Marta Malinowska, Maciej Przestalski | Utworzono: 2017-11-27 12:30 | Zmodyfikowano: 2017-11-27 12:30
A|A|A

Zaczniemy od spotkania z Magdą Pasierską. Wrocławska wokalistka, znana przede wszystkim z zespołu Me Myself & I, od pewnego czasu rozwija także solową karierę. Niebawem ukazać ma się pierwsze większe wydawnictwo, a tymczasem poznaliśmy "Kobietostan" - drugą zapowiadającą je kompozycję. O muzyce i planach porozmawiamy chwilę po 16:00

Około 16:40 spotkamy się z Mateuszem Gorzkiewiczem i Matyldą Makowską, którzy solowo i wspólnymi siłami grają ambient, muzykę do spektakli i nieco bardziej klasyczne piosenki. Młodzi wrocławscy artyści opowiedzą o swojej twórczości, zaproszą na niedzielny koncert charytatywny i zagrają mały koncert.

Tomasz Bednarczyk w duecie z Tomaszem Mreńcą jako Venter, dwa lata temu zagrał u nas świetny koncert. Od pewnego czasu jako New Rome, już solowo eksploruje ambientowe przestrzenie. Kilka dni temu ukazała się jego druga w tym roku płyta. O "Elsewhere" mówić będziemy o 17:15.

Bardzo ciekawie dzieje się tez w nowej muzyce Pawła Klimczaka. Jako Naphta na początku przyszłego roku wyda swój drugi album, tym razem nakładem Astigmatic Records. "Naphta And the Shamans" to zapis wielu sesji studyjnych z najróżniejszymi muzykami, stąd pomysł by przenieść chociaż część tego klimatu na scenę. Najbliższa okazja już w czwartek, a w temat przed 18:00 wprowadzi nas Paweł Klimczak.

Kolejnymi gośćmi będą dziekani Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - dr Piotr Rojek, prof. Grażyna Bożek-Wota oraz Dariusz Bator. Tematem naszego spotkania będzie zarówno ta największa formacja artystyczna wrocławskiej uczelni muzycznej, jak również zbliżający się koncert w którego repertuarze znajdą się dzieła Gershwina, Rachmaninowa i Bizeta.

A na koniec 9. WROsound Festival. Z tej okazji 1 i 2 grudnia Impart zamieni się w wypełnioną niecodziennymi brzmieniami przestrzeń klubową z trzema scenami i chillout roomem. O szczegóły, po 19:15 dokładnie wypytamy Marcina Cichego i Łukasza Głośniego.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama