Uwaga kierowcy! Zasypane drogi [Foto]

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-11-28 09:30 | Zmodyfikowano: 2017-11-28 09:30
A|A|A

Zdjęcia: Piotr Słowiński

W Karkonoszach zamykane są kolejne szlaki. Z powodu wzrostu grubości pokrywy śnieżnej zamknięta została Droga Jubileuszowa na Śnieżkę. Wejście na Śnieżkę od strony Równi jest możliwe tylko szlakiem czerwonym, tzw. Zakosami.

Pogoda: Dzisiaj do 7 stopni

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Przeważający obszar Europy, w tym Polska, będzie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Danią i Morzem Barentsa. Jedynie południowe krańce kontynentu znajdą się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego-zachodu napływać będzie nieznacznie cieplepsze powietrze polarne, morskie.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo miejscami porywisty, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, powyżej 400 m n.p.m. przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Powyżej 800 m n.p.m. przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, początkowo także umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -5°C do -3°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Tak wygląda we wtorek rano droga wojewódzka między Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama