Sztuki Wizualne w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-12-03 15:43 | Zmodyfikowano: 2017-12-03 16:09

SiC! BWA rozpoczęła się właśnie wystawa, na której zaproszone artystki w swoich pracach starają się pokazać jak bardzo ludzki narząd wzroku może być zawodny i nieprecyzyjny w odbieraniu i także wizualnym interpretowaniu otaczającego nas świata. W "Przeźroczystość" wprowadzają nas Vanessa Enriquez i kuratorka Paulina Olszewska.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Wrocławski fotograf Roland Okoń. Rozmawiamy o wystawach i spotkaniach które organizuje w Galerii OKO, ale głównym powodem naszego spotkania było "Vegetarian Calendar 2018" - kalendarz pełen kobiecych aktów, który miał właśnie premierę.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Na wystawę zorganizowana z okazji roku awangardy zaprasza również Galeria Socato. Na ekspozycji o tytule "3934. Sto lat awangardy" zobaczyć można, jak z tematem poradziło sobie kilkoro wrocławskich artystów. Temat przybliżają Karolina Jaklewicz i Janusz Czyżewicz z Wykwitexu.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Muzeum Etnograficznym trwa wystawa "Ku nowemu życiu. Żydzi na Dolnym Śląsku w latach 1945–1970". O pierwszej tak dużej prezentacji poświęconej społeczności żydowskiej mieszkającej na Dolnym Śląsku w okresie powojennym, po 18:20 porozmawiam z kuratorką Dorotą Jasnowską.

Posłuchaj całej rozmowy:Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
www.radiowroclawkultura.pl

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.