Impel Wrocław pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 3:1

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-12-03 20:44

Impel bardzo dobrze wszedł w mecz. Po asie serwisowym Igi Chojnackiej prowadził 9:4. Po jej kolejnej punktowej zagrywce było już 11:4, a seria gospodarzy zatrzymała się dopiero na wyniku 11:6. Z takim kapitałem wrocławianki pewnie zmierzały po zwycięstwo. Impel miał piłkę setową przy stanie 24:20 i wykorzystał ją za drugim podejściem. Partię skończyła Julia Szczurowska.

W drugiej części meczu lepszy był MKS. Do połowy set był wyrównany, ale końcówkę na swoją korzyść rozegrały zawodniczki z Dąbrowy Górniczej, które od stanu 18:17 zaczęły dyktować warunki i wygrały 25:22.

Dwie kolejne partie ułożyły się po myśli Impelu i w każdej z nich drużyna gospodarzy była lepsza do 19. Trzeci set był raczej bez historii, po tym jak wrocławianki zaczęły go 7:3 i pewnie zmierzały po korzystny wynik.

Emocje były w czwartej partii. Siatkarki Marka Solarewicza zaczęły przeważać od stanu 15:15. W ostatniej akcji meczu punktowała Iga Chojnacka, która blokiem zatrzymała rywalki. Cała rywalizacja trwała godzinę i 38 minut.

Na MVP spotkania wybrano przyjmującą Impelu - Ilonę Gierak.

Impel Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:19)