Sprint drużynowy par zakończył mistrzostwa Polski w biegach narciarskich

Bartosz Tomczak, IAR | Utworzono: 2018-01-09 07:15 | Zmodyfikowano: 2018-01-09 07:15

Eliza Rucka i Dominik Bury zdobyli złoty medal w sprincie drużynowym par mieszanych techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski. Reprezentanci klubu MKS Istebna wyprzedzili Martynę Galewicz i Jana Antolca (AZS AWF Katowice) oraz Agatę Warło i Mateusza Haratyka (NKS Trójwieś Beskidzka).

Była to ostatnia konkurencja mistrzostw Polski.

Wcześniej Kamil Bury został mistrzem Polski w biegu narciarskim techniką dowolną na dystansie 15 kilometrów. Zawodnik MKS-u Istebna uzyskał czas 43:14. O 42 sek. wyprzedził Jana Antolca (AZS AWF Katowice), a o 1:46 Pawła Klisza (UKS Rawa Siedlce).

Kobiety rywalizowały na dystansie 10 kilometrów. Triumfowała Sylwia Jaśkowiec (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany) z czasem 28:09. Druga ze stratą 34 sek. była Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), a trzecia - Martyna Galewicz (AZS AWF Katowice), wolniejsza od triumfatorki o 45 sek.

Kamil Bury zdobył także złoty medal w sprincie. W finale wyprzedził Pawła Klisza (UKS Rawa Siedlce) i Jana Antolca (AZS AWF Katowice).

Wśród kobiet triumfowała Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski). Po srebro sięgnęła Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski), a po brąz - Urszula Łętocha (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany).