Politycy PiS alarmują. Wrocławskie mosty i przeprawy do pilnego remontu

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-02-01 16:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-01 15:29
A|A|A

fot. Radek Bugajski

Korzystając z uprawnień poselskich Mirosława Stachowiak-Różecka odwiedziła dziś zarząd dróg i utrzymania miasta i zawnioskowała o dokumenty dotyczące stanu wrocławskich przepraw. Po przeanalizowaniu ich, jak mówi posłanka, potwierdziły się doniesienia medialne o stanie zagrażającym mieszkańcom miasta:

- Wiemy, że mamy problem z mostem Zwierzynieckim z jednej strony, a z drugiej z mostami Chrobrego to możemy się domyślać, że w każdej chwili grozi nam paraliż tej części miasta. Działania dotyczące tej części miasta muszą być podejmowane szybko bo po prostu nie ma czasu.

Przeprawy remontowane są na bieżąco i jak mówi Ewa Mazur z wrocławskiego zarządu dróg żadna z nich nie zagraża bezpieczeństwu. Dodaje, że ich stanowi daleko jest do stanu fatalnego, jak określają go przedstawiciele PiS:

- Stan fatalny w takim potocznym rozumieniu oznacza, że trzeba je natychmiast wyłączyć z użytkowania ponieważ stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przypadku żadnego z tych mostów nie mamy do czynienia z taką sytuacją.

Zarzutem radnego Marcina Krzyżanowskiego było także to, że miasto nie wywiązuje się z terminów, które samo zaproponowało na podjęcie remontu. ZDiUM odpowiada, że prace zaczynają się od projektowania, a tego podjęto się zgodnie z założeniem jeszcze w 2017 roku.

fot. Julo/Wikipedia

REKLAMA
Reklama