Szczypiorniści Chrobrego zagrają w ćwierćfinale play-off

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-04-16 07:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-16 07:00

Do Głogowa goście przyjechali zaledwie w 10-osobowym składzie. Bez względu na wynik dla Mebli Wójcik był to ostatni mecz sezonu, dla gospodarzy mecz o bezpośredni awans do ćwierćfinałów.

Pierwsze 10. minut spotkania to wyrównana gra bramka za bramkę. Ale głogowianie nabierali rozpędu i 5 minut później prowadzili już 10:5. Z pewnością o wyniku meczu zdecydowała już pierwsza połowa, którą Chrobry zakończył ze zdecydowaną przewagą.

Gospodarze mieli więcej atutów, więcej sił i rzecz jasna więcej zawodników do dyspozycji miał trener Cieślikowski. I w przebiegu gry to wszystko było widać. W drugiej odsłonie Chrobry nie grał na najwyższych obrotach, a tylko kontrolował wynik i pilnował bramkowej przewagi.

Chrobry wygrał korespondencyjną i dość nerwową rywalizację o 3. miejsce w Grupie Granatowej z MMTS Kwidzyn. W ćwierćfinale zespół z Głogowa zmierzy się z Azotami Puławy. Pierwsze spotkanie 28 kwietnia w Głogowie.

Chrobry Głogów – Meble Wójcik Elbląg 36:29 (22:13)

Chrobry: Stachera, Siedlecki -Wierucki, Zdobylak 2, Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała 6, Sadowski 6, Babicz 11, Tylutki, Biegaj, Orpik 2, Krzysztofik 2, Kubała 3, Rydz 3

Meble Wójcik: Kiepulski, Ram – Grzegorek 3, Miedziński, Szopa, Nowakowski 2, Adamczak 6, Moryń 8, Tórz 5, Koper 3