GIĘTKIE PIÓRO – OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI DLA MŁODZIEŻY HERBERT 2018

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-07-02 14:29
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

„…aby język giętki

Powiedział wszystko, co pomyśli głowa […] / Słowacki/

…by pięknym słowem uczcić Rok Herberta.

Słowa Słowackiego stały się inspiracją dla powołania ogólnopolskiego konkursu literackiego przeznaczonego dla młodzieży w wieku 13 – 17 lat (ur. w latach 2000 – 2004), by popularyzować twórczość wybitnych pisarzy polskich i umożliwiać rozwój utalentowanej literacko młodzieży. W tym – 2018 roku – w 20 rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta, by pięknym słowem uzdolnionej młodzieży upowszechniać twórczość tego pisarza, poety, eseisty, dramaturga. 3-etapowy konkurs rozgrywany od maja 2018 roku zakończy się Galą Finałową pn. „Mikołajki z Herbertem” w dn. 8 grudnia 2018 roku w Warszawie.

By zostać laureatem Złotego, Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe młodzież musi pokonać rówieśników w trzech etapach rozgrywek literackich na najlepszy esej w stylu eseistyki Herberta z „Barbarzyńcy w ogrodzie”, w 2 etapie na najlepszą nowelę konkretu codzienności z inspiracji wierszem „Piekło” i w 3 etapie - na najlepszy scenariusz spektaklu teatralnego z inspiracji wybranym wierszem z „Pana Cogito” Herberta. Najlepszy scenariusz zostanie wykorzystany do wystawienia spektaklu w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie podczas „Mikołajek z Herbertem”. Prace oceniać będzie niezależne Jury złożone z pisarzy i przedstawiciela Organizatora konkursu.

Dla laureatów Złotego / Srebrnego i Brązowego Giętkiego Pióra zostaną ufundowane specjalne statuetki, nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika. Nagrodami rzeczowymi
i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o „Giętkie Pióro”.
Najlepsze prace ze wszystkich etapów konkursu zostaną wydane w specjalnej pamiątkowej publikacji
i będą również dostępne na stronie internetowej projektu.

W związku z tym, że I etap konkursu chcemy przeprowadzić jeszcze w tym roku szkolnym, pozwalamy sobie przesłać regulamin konkursu literackiego oraz formularz zgłoszenia do konkursu. Szczegóły: www.gietkiepioro.parafiada.pl oraz fb @gietkiepioro.parafiada.

Kontakt: [email protected]
Tel. 728 820 602

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama