Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-07-04 13:18
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

W ostatnią niedzielę lipca już po raz 11. spotykamy się w Zieleńcu. Tym razem przygotowaliśmy nową trasę, zarówno mini, jak i mega. Trasa mini to 30 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia. Na tym dystansie startują u nas zawodnicy w wieku i 8, i 80 lat. Bardziej wymagająca trasa mega - 47 km i 1300 m przewyższenia po górach Bystrzyckich i Orlickich – to m.in. dwukrotny wjazd na Orlicę (1084 m, najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych). Ponieważ nasz wyścig został wpisany do oficjalnego kalendarza Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, na tym odcinku mają szansę sprawdzić się także zawodnicy w z licencją, którzy chcą powalczyć o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Gorąco zachęcamy jednak do udziału także całe rodziny, niezależnie od wieku. Proponujemy klasyfikację rodzinną i kategorie dla najmłodszych: M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). W tym roku łączymy siły i zapraszamy na Zieleniecki Weekend Rowerowy, szosowo-górski: 28 lipca w Zieleńcu zostanie rozegrany Klasyk Kłodzki (Puchar Polski w Maratonach Szosowych, cztery dystanse: giga, mega, mini, rodzinny), a 29 lipca - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB. Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, naszego przyjaciela i entuzjastę kolarstwa górskiego.

Profesjonalną obsługę obu imprez zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Zapisy już ruszyły, zapraszamy na naszą nową stronę: www.xcm-filipiak.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama