Rozpoczął się Brave Festival [FOTO]

Piotr Osowicz, BT | Utworzono: 2018-07-13 20:52 | Zmodyfikowano: 2018-07-13 20:52
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Sugestywna muzyka oraz spektakle z Afryki i Ameryki Południowej. Mistrzowie akrobacji breakdance, taneczne konfrontacje, 20 filmów i konkurs. We Wrocławiu rozpoczął się Brave Festival.

- Łącznie zobaczymy 13 artystów lub grup pochodzących z pięciu kontynentów - mówił Grzegorz Bral dyrektor i pomysłodawca festiwalu.


- Ja chcę widza, który wybierze, żeby do nas przyjść. Wybierze, żeby się dowiedzieć. Wybierze, wiedzieć raczej niż nie wiedzieć i posługiwać się stereotypem. Nie będę słuchał sąsiada, który mówi "wszystkiemu winni są bla, bla, bla" tylko dowiem się czy ktokolwiek w ogóle czegokolwiek jest winny. To jest festiwal dla odważnego widza.

Impreza rozpoczęła się piątkowym koncertem w Operze Wrocławskiej muzyków z Syrii, którym towarzyszyła Orkiestra Leopoldinum.

Szef programowy Brave Festival, Marek Mieleszko opowiadał nam natomiast o tym co przygotowana dla nas ostatniego dnia:

- Chciałbym opowiedzieć o finale i projekcie Ghetto Classics, który narodził się w slumsach w Nairobi. To jest projekt tamtejszej lokalnej aktywistki, która postanowiła zaoferować darmowe lekcje nauki gry na instrumentach dla  tamtejszych dzieciaków, odciągnąć ich od ulicy. My postanowiliśmy sprowadzić dzieciaki do Polski i udostępnić im scenę w Capitolu.

Radio Wrocław też uczestniczy w Festiwalu. Zapraszamy do naszej Sali Koncertowej w sobotę, gdzie o 21.00 pokazany zostanie spektakl Teatru Pieśń Kozła " Król Lear ".

Szczegółowy program Brave Festival.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama