Szczypiornistki Metraco Zagłębia pokonały Pogoń Szczecin

Robert Skrzyński, inf.prasowa | Utworzono: 2018-08-19 16:00 | Zmodyfikowano: 2018-08-19 16:00

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały z Pogonią Szczecin 25:23 w ostatnim meczu rozgrywanego w Lubinie memoriału Henryka Kruglińskiego. Zagłębie zajęło w zawodach 3. miejsce, a Pogoń ostatecznie triumfowała w turnieju.

To był bez wątpienia najlepszy mecz w wykonaniu zawodniczek z Lubina. Miedziowe od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i szybko wypracowały sobie przewagę. Do przerwy lubinianki wygrywały różnicą pięciu bramek. W drugiej połowie zawodniczki Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej grały dobrze w obronie i skutecznie w ataku i chociaż rywalki zniwelowały cześć strat, to Miedziowe były górą.

Metraco Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 25:23 (14:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Kuźmicka – Grzyb 5, Mączka, Hartman 4, Trawczyńska 2, Buklarewicz 4, Wasiak, Górna 1, Rosińska, Ważna 1, Priolli, Matieli 3, Jochymek, Belmas , Pielesz 5, Milojević.

Pogoń: Prunster – Płomińska, Bożović 3, Noga, Cebula 7, Urbańska, Janas, Wołoszyk, Szynkaruk 2, Dezić 5, Zawistowska, Kochaniak, Krupa, Del Bazo, Agbaba, Blazević 6.