Widzew na początek. Dziś inauguracja w Polkowicach

PP/PAP | Utworzono: 2018-10-07 07:45 | Zmodyfikowano: 2018-10-07 07:45

Budowę zespołu na nowy sezon szefowie CCC rozpoczęli zaledwie kilka dni po ostatnim finałowym meczu play off. Szybko porozumieli się ze sztabem szkoleniowym, a także z kilkoma koszykarkami, które stanowiły trzon mistrzowskiego zespołu. Sytuację skomplikowało wypadnięcie ze składu Miljany Bojovic, ale kierownictwo CCC szybko zareagowało na zaistniałą sytuację i niebawem poinformowało, że nową rozgrywająca mistrzyń Polski została Jasmine Thomas.

Na papierze ekipa z Polkowic prezentuje się bardzo mocno i jest głównym kandydatem do mistrzostwa. Poza Thomas w kadrze mistrzyń Polski są jeszcze m.in. Tiffany Hayes, Kelsey Bone czy Temi Fagbenle. CCC ma również bardzo silny polski skład na czele z Weroniką Gajdą, Agnieszką Kaczmarczyk i Karoliną Puss.

- Chcemy pozostać na szczycie, ale chcemy też pokazać się z jak najlepszej strony w Eurolidze. Aby tego dokonać, musieliśmy zbudować drużynę wyrównaną, z wartościową ławką zmienniczek. I myślę, że to się nam udało. Mamy bardzo dobre zawodniczki zagraniczne, a także krajowe, które śmiało znalazłyby miejsce w każdym innym zespole. Celem jest złoto w kraju i play off w Eurolidze – przyznał prezes CCC Wiesław Kozdroń.

Jedynym problemem przed startem nowego sezonu jest fakt, że cały zespół jest do dyspozycji słowackiego trenera Marosa Kovacika dopiero od kilku dni. W sparingach przed rozgrywkami CCC grało praktycznie tylko siódemką zawodniczek.

W inauguracyjnym spotkaniu mistrzynie Polski podejmą w niedzielę Widzew Łódź. Początek meczu o godz. 19.00 w hali przy ul. Dąbrowskiego w Polkowicach.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.