Łodzianki bez szans. Efektowna inauguracja koszykarek CCC

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-10-01 20:50 | Zmodyfikowano: 2016-10-01 20:50

Na inaugurację podopieczne trenera Vadima Czeczuro podejmowały jedną z najmłodszych ekip w lidze i były zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji. Z różnicy w umiejętnościach i doświadczeniu zdawał sobie sprawę także szkoleniowiec gości. - Jeżeli przegramy różnicą mniejszą, niż 15 punktów, to będzie dobry wynik – mówił przed spotkaniem trener Widzewa Dariusz Raczyński.

Pierwsze minuty spotkania zapowiadały pogrom przyjezdnych. W 9 minucie po rzutach wolnych Noemie Mayombo Pomarańczowe prowadziły już 24:4. Świetny początek spotkania zawodniczki CCC zawdzięczają głównie doskonałej dyspozycji Waleriji Musiny, która obok Mariji Rezan była najskuteczniejszą zawodniczką w polkowickim zespole. Chorwatka do 15 zdobytych punktów dorzuciła także 11 zbiórek.

Po pierwszej kwarcie zespół Vadima Czeczuro prowadził 26:6. Kolejne części meczu były już bardziej wyrównane. Łodzianki za sprawą najlepszej w ich szeregach Julii Drop (18 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst) nie pozwoliły już miejscowym na dalsze budowanie przewagi.

Polkowiczanki do końca kontrolowały przebieg spotkania, czego efektem było pewne zwycięstwo różnicą 20 punktów.

CCC Polkowice - Widzew Łódź 75:55 (26:9, 17:16, 17:17, 15:13)

CCC: Walerija Musina 15, Marija Rezan 15, Marta Urbaniak 13, Ewelina Gala 12, Magdalena Leciejewska 7, Noemie Mayombo 7, Magdalena Idziorek 4, Mariona Ortiz 2, Natalia Bucyk 0.

Widzew: Julia Drop 18, Sylwia Bujniak 12, Angela Beadle 12, Magdalena Pisera 7, Roddreka Rogers 6, Magdalena Kruszyńska 0, Natalia Gzinka 0, Klaudia Gertchen 0, Magdalena Ratajczak 0, Wiktoria Zapart 0.